krasnobrod.tv

Opłata za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych

dodano: 13 wrzesnia 2017

Prezydent Zamościa przypomina przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych w sklepach i lokalach gastronomicznych na terenie miasta Zamość o obowiązku uiszczenia III raty opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych.

Termin płatności tej raty upływa 30 września br.W myśl ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi  za nie uiszczenia raty w terminie przedsiębiorcę czekają dotkliwe konsekwencje finansowe. Przepisy dają co prawda dodatkowe 30 dni na opłacenie należnej raty, ale niedotrzymanie podstawowego terminu wiąże się z obowiązkiem zapłaty dodatkowej, „karnej” opłaty, która wynosi aż 30 procent rocznej opłaty.Jeżeli opłata i w dodatkowym terminie nie zostanie wniesiona, przedsiębiorca musi liczyć się z wygaśnięciem koncesji na sprzedaż alkoholu. Osoba, która z tych przyczyn ją utraciła może wystąpić z wnioskiem o wydanie nowego zezwolenia nie wcześniej niż po upływie 6 miesięcy. Co ważne przepisy nie pozwalają prezydentowi ani odstąpić od nałożenia na „spóźnialskich” karnej opłaty, ani zmniejszyć jej czy nawet rozłożyć na raty. Nie ma też żadnej alternatywy w przypadku uchybienia przez przedsiębiorcę dodatkowego, 30-dniowego terminu płatności, gdyż zezwolenie wygasa z mocy prawa. Dlatego osoby posiadające koncesje na sprzedaż alkoholu muszą szczególnie dbać o dochowanie terminów płatności.

 

 

Marek Gajewski - Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Zamość

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz