krasnobrod.tv

Działania Szkolnego Koła Wolontariatu w Lipsku

dodano: 17 października 2017, źródło: gminazamosc.pl

27.08.2017r. odbył się ogólnopolski finał akcji „Tornister Pełen Uśmiechów” organizowany przez Caritas Polska. Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu, działającego przy Szkole Podstawowej w Lipsku wraz p. Joanną Konopką, uczestniczyli w tym przedsięwzięciu na Rynku Wielkim w Zamościu.

Wolontariusze, oprócz pomocy we współorganizowaniu akcji, mieli okazję świetnie się bawić, brać udział w rozmaitych konkurencjach oraz spotkać niezwykłych gości, którzy odwiedzili w tym dniu Zamość. Wyjątkową osobą była Minister Edukacji Narodowej pani Anna Zalewska, której uczennice miały okazję zadać kilka trudnych pytań. Zwieńczeniem akcji było pamiątkowe zdjęcie z Panią Minister po zakończeniu spotkania.
Kolejnym przedsięwzięciem, w którym uczniowie brali udział było uroczyste sadzenie cebulek żonkili dn. 4.10.2017r. na terenie Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach w ramach kampanii „Pola Nadziei”. To akcja mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom, uwrażliwiać społeczeństwo na chorobę i cierpienie ludzi żyjących w najbliższej okolicy. To międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili – symboli nadziei i tworzeniu „pól nadziei”. Kiedy wiosną kwiaty zakwitną, są rozdawane w ulicznych kwestach, a pozyskane w ten sposób fundusze pozwalają na częściowe zaspokojenie potrzeb podopiecznych.
 

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz