krasnobrod.tv

Nadciąga mróz i śnieg. Zadbajmy o potrzebujących

dodano: 30 listopada 2017, źródło: www.lublin.uw.gov.pl

Lubelski Urząd Wojewódzki rozesłał dziś do wszystkich samorządów z terenu woj. lubelskiego pismo z apelem o zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom, w szczególności osobom bezdomnym, starszym, niepełnosprawnym i samotnym. Ma to związek z zapowiadanymi przez synoptyków na najbliższe dni spadkami temperatur i pierwszymi opadami śniegu.

To niezwykle ważne, aby w tych dniach i w całym okresie zimowym nikt kto potrzebuje pomocy nie został pozostawiony sam sobie. Dlatego konieczne jest skoordynowanie działań wszystkich instytucji i służb publicznych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców, nawiązanie ścisłej współpracy między nimi oraz bieżąca wymiana informacji o potrzebach i zagrożeniach.
– Nie sposób zapomnieć również o zwykłej ludzkiej życzliwości i solidarnej postawie wobec tych, którzy nie radzą sobie w codziennym życiu lub zmagają się z różnego rodzaju uzależnieniami. Niech nie będą one usprawiedliwieniem dla zaniechania działań. Pamiętajcie Państwo, że czasem zwykły telefon może uratować komuś życie – podkreśla w piśmie do samorządów Robert Gmitruczuk, wicewojewoda lubelski.
Bez wątpienia ważną rolę w tym zakresie mogą odegrać lokalni liderzy, sołtysi, a także księża. – Ważnym działaniem jest również kontynuowanie akcji upowszechniania danych adresowych placówek świadczących pomoc na rzecz osób bezdomnych i ubogich – podkreśla wicewojewoda lubelski.
Przypominamy, że w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie funkcjonuje bezpłatny, całodobowy telefon o numerze 987, pod którym można uzyskać informacje na temat miejsc noclegowych, jadłodajni oraz punktów udzielania pomocy rzeczowej i finansowej na terenie województwa lubelskiego dla osób bezdomnych.

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz