krasnobrod.tv

Znamy nowych Ambasadorów Województwa Lubelskiego

dodano: 23 kwietnia 2018, źródło: www.lubelskie.pl

Grażyna Torbicka, Spółdzielnia Mleczarska „Spomlek” i Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej – to nowi Ambasadorzy Województwa Lubelskiego. Galę, która odbyła się w Targach Lublin S.A, uświetnił występ Beaty Kozidrak.

– Gala Ambasador Województwa Lubelskiego jest dla mnie wyjątkowa. To już 19. edycja wydarzenia, które pokazuje jak wiele osób, firm i instytucji każdego dnia przyczynia się do rozwoju naszego województwa. Co roku Kapituła wybiera tylko troje laureatów. Co roku grono, spośród którego można wybierać jest liczne i to czyni wybór bardzo trudnym, bo wybieramy spośród sobie równych. Wyróżnienie w każdej kategorii może być tylko jedno, ale faktycznie wszyscy nominowani są bezdyskusyjnymi Ambasadorami Województwa Lubelskiego, i to takimi, jakich nasze województwo najbardziej potrzebuje: w dziedzinie nowoczesnych technologii, kultury, medycyny, rozwijania lokalnej gospodarki. Cieszę się więc, że mimo obiektywnych trudności w wybraniu tylko jednej osoby, instytucji lub firmy co roku jakoś się to udaje – mówił Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego.
* Ambasadorką Województwa Lubelskiego w kategorii „osoba” została Grażyna Torbicka – dyrektor artystyczna Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi”, odbywającego się w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Jest to największe wydarzenie kulturalne i promocyjne Kazimierza Dolnego i Lubelszczyzny. „Dwa Brzegi” to interdyscyplinarne wydarzenie kulturalne prezentujące cenne filmy polskie jak i zagraniczne: premiery, ważne filmy roku minionego i obrazy, jak również spektakle teatralne, wystawy, koncerty i spotkania z artystami. W 2015 roku Festiwal odwiedziło 25 tys. widzów. W tym roku odbędzie się dwunasta edycja.
* Zdobywcą statuetki w kategorii „firma” została Spółdzielnia Mleczarska „Spomlek”znana jest przede wszystkim, jako producent specjalizujący się w wytwarzaniu serów szlachetnych, wprowadzając na polski rynek nowe gatunki. Jako pierwsza w Polsce mleczarnia zaoferowała ser z oczkami (Radamer) oraz ser długo dojrzewający (Bursztyn). Portfolio Spółdzielni opiera na dwóch wiodących markach: Serenada i Skarby Serowara. Pod nazwą Serenada kryje się wachlarz serów żółtych, w tym tak popularnych jak Radamer, Szwajcar Królewiecki, Salami i Gouda. Jest największym producentem serów żółtych dojrzewających w Polsce.

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz