krasnobrod.tv

Miasto Zamość wystawiło na sprzedaż dwie nieruchomości

dodano: 11 lipca 2018

Jedna to kamienica przy ul. Zamenhofa 18, druga znajduje się przy ul. Solnej 9A. Budynek przy Zamenhofa to obiekt podpiwniczony, trzypiętrowy z poddaszem użytkowym, o powierzchni użytkowej 689,58 m2.

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego miasta Zamość, nieruchomość,  znajduje się w strefie  ścisłej ochrony konserwatorskiej A. Nabywca będzie musiał przeprowadzić prace remontowo-konserwacyjne i zabezpieczające zabytkową kamienicę przed zniszczeniem, w ciągu 2 lat od daty nabycia. Prace mają się zakończyć w ciągu 5 lat (od daty nabycia nieruchomości).  Cena wywoławcza wynosi 1.265.000 zł (słownie: jeden milion dwieście sześćdziesiąt pięć tysięcy złotych). Przetarg odbędzie się w Urzędzie Miasta Zamość 14 sierpnia 2018 r., o  godz. 11,00. Cena sprzedaży budynku, wpisanego do rejestru zabytków, podlega 50% bonifikacie.
Druga nieruchomość znajduje się przy ul. Solnej 9A.  To dwukondygnacyjny, podpiwniczony budynek mieszkalno-usługowy, z użytkowym poddaszem, o powierzchni użytkowej 250,78 m2. Podobnie jak kamienica przy Zamenhofa, znajduje się w strefie  ścisłej ochrony konserwatorskiej A. Cena wywoławcza nieruchomości została ustalona w wysokości: 470.000 zł (słownie: czterysta siedemdziesiąt tysięcy złotych). Cena sprzedaży budynku, wpisanego do rejestru zabytków, podlega 50% bonifikacie. Przetarg odbędzie się w Urzędzie Miasta Zamość 14 sierpnia 2018 r., o godz. 9:00.
Pełna treść ogłoszenia znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Zamość w zakładce „Przetargi”.

 

Marek Gajewski - Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Zamość

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz