krasnobrod.tv

Zamojski Szpital Niepubliczny otrzymał dofinansowanie na realizację projektu dotyczącego e-usług

dodano: 11 lipca 2018

Kwota jest niebagatelna, bo to prawie 3 mln.zł. (wartość projektu: 3 227 021 zł, dofinansowanie: 2 742 968 zł).

Dzięki wdrożonym rozwiązaniom, uda się przyspieszyć i uprościć niektóre procesy zachodzące w codziennym funkcjonowaniu szpitala. Chodzi m.in. o przekazywanie wyników pacjentom czy konsultacje z pacjentem przewlekle chorym. Dodatkowo, projekt unowocześni informatyczną bazę sprzętową, co przyspieszy obsługę pacjentów oraz zwiększy bezpieczeństwo przechowywanych danych.
W ramach Projektu zostaną wdrożone dwie nowe e-usługi:
·e-Konsultacje
·e-Wyniki.
Moduł e-Konsultacje to opcja dla pacjentów, którzy leczą się na choroby przewlekłe, są po operacjach, zabiegach, w związku z czym powinni być pod stałą kontrolą i w stałym kontakcie z personelem szpitala lub poradni.
Moduł e-Wyniki to funkcja, która umożliwi udostępnienie pacjentom wyników badań laboratoryjnych, tomografii, zdjęć RTG wraz z opisem. Pacjenci będą mogli je pobrać drogą elektroniczną.
Obydwie usługi będą dostępne dla osób, które co najmniej raz były już pacjentami Zamojskiego Szpitala Niepublicznego sp. z o.o.
Realizacja projektu przyczyni się również do znaczącej poprawy bezpieczeństwa danych elektronicznych szpitala (danych medycznych pacjentów). Wymiana serwerowni oraz budowa drugiej serwerowni wraz z zakupem odpowiedniego oprogramowania, pozwoli na odpowiednie zabezpieczenie danych elektronicznych oraz przyspieszy pracę personelu szpitala, a co za tym idzie obsługę pacjentów.
Dofinansowanie zostało przyznane w ramach konkursu Cyfrowe Lubelskie, projekty z zakresu e-zdrowia Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 . Planowane zakończenie realizacji projektu to grudzień 2019.

 

 

Marek Gajewski - Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Zamość

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz