krasnobrod.tv

Wypadek w m. Hutków

dodano: 09 maja 2014

Alkohol, brawura, brak wyobraźni i rozsądku to przyczyny wypadku drogowego do którego doszło dziś nad ranem w m. Hutków. W zdarzeniu śmierć na miejscu poniósł 19-letni pasażer alfa romeo. Kierowca auta, 25-latek z gm. Krasnobród trafił do szpitala. W chwili wypadku był nietrzeźwy. W organizmie miał blisko 2 promile alkoholu. Nigdy nie posiadał prawa jazdy a nadto do lutego 2015 roku obowiązywał go zakaz kierowania pojazdami.

Do wypadku doszło przed godz. 6.00 w m. Hutków w gm. Krasnobród. Kierujący samochodem alfa romeo 25-letni mieszkaniec gm. Krasnobród na prostym odcinku drogi, stracił panowanie nad autem, zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w drzewo. Śmierć na miejscu poniósł 19-letni pasażer pojazdu, mieszkaniec gm. Krasnobród. Kierowca, 25-latek z gm. Krasnobród z obrażeniami klatki piersiowej trafił do szpitala. W chwili wypadku młodzieniec był nietrzeźwy. Badanie alkomatem pokazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. Jak ustalili policjanci mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. Nadto w 2012 roku za jazdę po alkoholu sąd orzekł wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów, który obowiązywał do lutego 2015 roku.
Policjanci wyjaśniają szczegóły zdarzenia i po raz kolejny apelują o trzeźwość za kierownicą! Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i szybkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach! Apelujemy również do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa.Reagujmy w każdej tego typu sytuacji! Nie stwarzajmy społecznego przyzwolenia dla takich kierowców, pomyślmy o zagrożeniu, jakie pijani kierowcy stanowią dla życia swojego i innych uczestników ruchu drogowego. Dzięki zdecydowanej reakcji niejednokrotnie możemy uchronić ludzkie życie i zdrowie.podinsp. Joanna Kopeć
oficer prasowy KMP w Zamościu

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz